Odzież reklamowa z recyklingu, czyli krok w przód do ochrony środowiska

0
Odzież reklamowa z recyklingu, czyli krok w przód do ochrony środowiska

Ubrania reklamowe produkowane z materiałów odzyskiwanych to reakcja na coraz większe zanieczyszczenie oceanów milionami ton plastiku. Każdego roku tysiące ptaków oraz ryb są zabijane wskutek zanieczyszczenia wód milionami plastikowych butelek. Światowi producencni odzieży reklamowej takie jak Stedman, Bagbase czy Atlantis przygotowały specjalną kolekcję ubrań pochodzących z recyklingu, aby razem pracować wspólnie nad bardziej ekologiczną produkcją odzieży sportowej. Dzięki coraz większej świadomości zagrożenia, producenci ubrań formowych dokładają swoja cegiełkę do zredukowania ilości poliestru w naturalnym środowisku.

 

Ekologiczne ubrania firmowe pochodzące z recyklingu butelek

Branża odzieży promocyjnej jako jedna z pierwszych stawia na nowoczesne materiały pozyskane z odzysku. Popularnym materiałem do produkcji kurtek czy koszulek firmowych są plastikowe butelki. Coraz większa świadomość i konieczność wykorzystania bardziej ekologicznych materiałów do produkcji sportowej odzieży reklamowej skłania producentów do wprowadzenia zmian w produkcji. Dzięki temu zmiesza się udział w produkcji i zanieczyszczeniu poliestru w środowisku.

Odzyskiwany poliester z plastikowych butelek wykazuje podobne, wysokie cechy użytkowe co normalny poliester, lecz ma korzystny wpływ na środowisko i nie powoduje zwiększenia liczby odpadów w morzach i oceanach. Dodatkowym atutem jest zmniejszona emisja dwutlenku węgla do atmosfery CO² oraz mniejszy popyta na nowe surowce potrzebne do produkcji nowych tkanin.

Ekologiczna produkcja odzieży sportowej dla firm przyczynia się do ochrony i konserwacji zasobów wodnych, poprawy jakości gleby oraz do ogólnej dbałości o naszą planetę. Produkcja odzieży reklamowej z recyklingu zajmują się największe światowe marki z branży odzieży promocyjnej i firmowej: Stedman Collection, Bagbase, Sol's, Atlantis, Dennys London. Odzież z recyklingu obejmuje takie produkty jak kurtki firmowe i polary, koszulki sportowe, bluzy a także fartuchy i zapaski kelnerskie. Poniżej przedstawiamy kilka z nich!

recykling-plastikowe-butelki

 

Recycled Fleece Jacket Stedman Hero

Recycled Fleede Jacket Hero ST5860

Kurtka / polar z kapturem Stedman Recycled Fleece Jacket Hero to ekologiczna i funkcjonalna wierzchnia odzież firmowa wykonana w 100% z poliestru. Aż 60% wykorzystanego poliestru do produkcji tych bluz pochodzi z pozyskanego plastiku z odzysku. Do produkcji bluz Stedman Hero wykorzystano dokładnie 16 plastikowych butelek w przeliczeniu na 1 kurtkę. Kurtka Stedman Hero to lekka i przyjemna odzież firmowa typu outdoor, na której można umieścić swoje logo w formie haftu. Dzięki temu, produkt ten stanowi doskonałą alternatywę dla firm stawiających na ekologię i ochronę środowiska.

Recycled Atlantis Cap

Czapka Atlantis Recycled Cap At663

Czapka reklamowa z daszkiem Atlantis Recycled Cap AT663 - w całości wykonana czapka baseballówka z poliestru pozyskanego z odzysku (100% recycled polietser). Włókna pozyskane z odzyskanych butelek posłużyły za materiał do produkcji klasycznych czapek reklamowych z daszkiem dedykowanych na rynek produktów reklamowych i firmowych.

Recycled Sports-T Reflect

Recycled Sports-T Reflect ST8940

Koszulka sportowa Stedman Recycled Sports-T Reflect ST8940 została wykonana z poliesteru po plastikowych butelkach. Do produkcji poliestru wykorzystano 4 plastikowe butelki, co stanowi 50% włókien z odzyskanego poliestru. Ta ekologiczna i funkcjonalna odzież sportowa, stanowi doskonałą alternatywę dla bawełnianych koszulek reklamowych.

Plecak BagBase Roll-Top Recycled

Plecak BG286

Plecak reklamowy BagBase BG286 to kolejny przykład zastosowania w całości materiału pochodzącego z recyklingu. Skład to 100% poliester 600D, który pochodzi z odzysku. Plecak reklamowy stanowi idealny gadżet z logo dla firm, na którym można umieścić swoje logo. Doskonały prezent dla firm, które stawiają na odnawialne i ekologiczne produkty.

Komentarze do wpisu (0)

Blog chmura tagów
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl