Metody znakowania - Sublimacja

Strona główna / Metody znakowania / Sublimacja

Sublimacja

Na czym polega sublimacja? Sublimacja materiałów tekstylnych możliwa jest tylko na białych i jasnych podłożach. Zazwyczaj wykonuje się ją na materiałach poliestrowych np. koszulkach sportowych. Technika zdobienia odzieży reklamowej przy użyciu sublimacji polega na trwałym wniknięciu barwników nadruku w strukturę materiału. Sublimacja to bardzo skuteczny a zarazem prosty proces chemiczny, który pozwala na odwzorowanie wielobarwnych i skomplikowanych grafik na odzieży reklamowej i artykułach tekstylnych. Wielką zaletą jest to, że nadruk praktycznie jest nieodczuwalny, dlatego często stosowana jest na odzieży sportowej.

 

Sublimacja

Druk sublimacyjny będzie najlepszym rozwiązaniem dla sportowej odzieży poliestrowej w jasnych barwach: szarym, kremowym, białym itp.. Metoda daje duże możliwości, można wykonywać wielobarwne grafiki z przejściami tonalnymi oraz gradientami. Jest to bardzo trwała metoda, która się nie spiera, nie niszczy i nie kruszy. Sublimację można zastosować dla niskich i dużych nakładów, ponieważ nie ma kosztów przygotowalni. Sublimację wykonuje się na t-shirtach, topach sportowych, spodenkach treningowych oraz gadżetach tekstylnych takich jak poszewka poduszki lub ręcznik.

Ciekawostka: na żółtych koszulkach poliestrowych można także wykonać sublimację. Np. dla uzyskania zielonego nadruku, stosuje się niebieska sublimację.

 

Wybrane realizacje za pomocą sublimacji

Koszulka firmowa Adler Fantasy z nadrukiem

Koszulka firmowa Adler Fantasy z nadrukiem

Koszulka z nadrukiem na plecach Strava

Koszulka firmowa Adler Fantasy z nadrukiem

Spodenki sportowe z nadrukiem sublimacja

Koszulka z nadrukiem Kellys

 

Zobacz wszystkie realizacje

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl