Opinie o Nas
Metody znakowania - sitodruk

Na czym polega sitodruk?

Technika zdobienia materiału, polegająca na przeciśnięciu farby przez specjalną matrycę, to jedna ze starszych metod znakowania. Sitodruk jest metodą pozwalająca na uzyskaniu wielobarwnego nadruku. Idealnie sprawdzi się do znakowania koszulek t-shirt, koszulek Polo, parasoli, koszul biznesowych, pokrowców, namiotów. Sitodruk nie sprawdzi się natomiast w przypadku artykułów reklamowych frotte czy polarach i softschelach.

 

Sitodruk
Sitodruk

 

Dla jakich zamówień, sitodruk jest dobrym rozwiązaniem?

Dla dużych nakładów (ok. 50-70 szt.) sitodruk będzie dobrym rozwiązaniem. Koszt znakowania ubrań i artykułów promocyjnych jest wtedy najmniejszy, ze względu na konieczność przygotowania matryc. Jeden kolor można wykonać tyko na jednej matrycy i jest on nanoszony osobno, dzięki czemu farba jest utrwalona termicznie na tkaninie. Stosując sitodruk, należy pamiętać, iż przy tej metodzie, nadruk na tekstyliach powinien być jednakowy dla całego nakładu. Sitodruk nie sprawdzi się natomiast w przypadku małych zamówień dla kilku szt, z logo składającym się z wielu kolorów. Zazwyczaj wykonuje się tą metoda proste jednobarwne nadruki w postaci logo na ubraniach czy parasolach, ale można także wykonać wielokolorowe nadruki z przejściami tonalnymi i gradientami.

Sitodruk
Sitodruk

 

Jakie są zalety sitodruku?

Dzięki tej metodzie można uzyskać dużą trwałość nadruku. Ponadto sitodruk jest odporny na pranie i wilgoć. Stosunkowo niski koszt pozwala na wykonanie wielkich nadruków na powierzchni koszulek lub czaszy parasoli. Bardzo krótki termin realizacji. Do przygotowania sitodruku wystarczy plik wektorowy z grafiką w formacie .cdr, .ai, lub eps. Podsumowując, sitodruk to idealna metoda do znakowania dużych nakładów z prostą grafiką i krótkim terminem realizacji.

Powrót do wszystkich technik zdobienia »
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl