Metody znakowania - sitodruk

Strona główna  /  Metody znakowania  /  Sitodruk

Sitodruk

Sitodruk to technika zdobienia materiału, polegająca na przeciśnięciu farby przez specjalną matrycę. To jedna ze starszych metod znakowania.

Sitodruk jest metodą pozwalająca na uzyskaniu wielobarwnego nadruku. Idealnie sprawdzi się do znakowania koszulek t-shirt, koszulek Polo, parasoli, koszul biznesowych, pokrowców, namiotów. Sitodruk nie sprawdzi się natomiast w przypadku artykułów reklamowych frotte czy polarach oraz softschelach.

Sitodruk

Sitodruk będzie dobrym rozwiązaniem dla większych nakładów, od min. 30 szt. Koszt znakowania ubrań i artykułów promocyjnych jest wtedy najmniejszy, ze względu na konieczność przygotowania matryc. Jeden kolor można wykonać tyko na jednej matrycy i jest on nanoszony osobno, dzięki czemu farba jest utrwalona termicznie na tkaninie. Stosując sitodruk, należy pamiętać, iż przy tej metodzie, nadruk na tekstyliach powinien być jednakowy dla całego nakładu. Sitodruk nie sprawdzi się natomiast w przypadku małych zamówień dla kilku szt, z logo składającym się z wielu kolorów. Zazwyczaj wykonuje się tą metoda proste jednobarwne nadruki w postaci logo na ubraniach czy parasolach, ale można także wykonać wielokolorowe nadruki z przejściami tonalnymi i gradientami.

Dzięki sitodrukowi można uzyskać dużą trwałość nadruku. Ponadto sitodruk jest odporny na pranie i wilgoć. Stosunkowo niski koszt pozwala na wykonanie wielkich nadruków na powierzchni koszulek lub czaszy parasoli. Bardzo krótki termin realizacji. Do przygotowania sitodruku wystarczy plik wektorowy z grafiką w formacie .cdr, .ai, lub eps. Podsumowując, sitodruk to idealna metoda do znakowania dużych nakładów z prostą grafiką i krótkim terminem realizacji.

 

Wybrane realizacje za pomocą sitodruku

 

Koszulka z nadrukiem Dynastar na piersi

Koszulka z nadrukiem Dynastar na plecach

Poszewka na poduszkę z logo YouTube

Koszulka Polo Russell Stretch z nadrukiem na piersi

Koszulka Polo Russell Stretch z logo PZU

Koszulka Polo Russell Stretch z nadrukiem na plecach

 

 

Zobacz wszystkie realizacje

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl