Opinie o Nas
Metody znakowania - termotransfer plastizolowy

Czym jest transfer?

Technika zdobienia odzieży i materiałów transferem, jest pośrednią techniką, polegającą na przeniesieniu nadruku za pomocą specjalnego nośnika. Metoda jest bardzo podobna do tradycyjnego sitodruku lecz można ją stosować w bardzo trudno dostępnych miejscach.

Do przenoszenia nadruków na tkaninę są stosowane specjalne prasy, ale można skorzystać również z tradycyjnego żelazka. Zaletą tej metody jest to, że nośniki mogą być przechowywane przez długi czas. W zależności od podłoża nadruki mogą być aplikowane wszędzie za pomocą specjalnego kleju.

 

Termotransfer plastizolowy na parasolach
Termotransfer plastizolowy na parasolach

 

Transfer sitodrukowy plastizolowy (rodzaje)

Termotransfer sitodrukowy plastizolowy (standardowy) wykonywany jest przy użyciu farb plastizolowych, czyli takich, które są ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia człowieka. Farby te nie zawierają PCV, formaldehydów i ftalanów. Nadruki zrealizowane tą techniką wyróżniają się wysoką jakością, bardzo dobrym kryciem i elastycznością. Termotransfer plastizolowy pozwala na odwzorowanie do 10 kolorów Pantone podczas jednego nadruku. Dodatkowo nadruki można wykonywać na tkaninach ze stretchem. Najczęściej tę metodę wykonuje się na: bawełnianych koszulkach, bawełnianych torbach, poliestrowych koszulkach, parasolach, koszulach bawełniano-poliestrowych, artykułach promocyjnych z nylonu i ortalionu.

 

1) Termotransfer plastizolowy z blokerem - technika wykonywana na tkaninach, na których może wystąpić tendencja migracji barwnika (resublimacja). Dzięki temu bloker powoduje zahamowanie procesu ponownego oddawania pigmentu. W metodzie tej używa się specjalnej warstwy, tzw. blokera. Metoda używana najczęściej na tkaninach poliestrowych.

 

2) Termotransfer plastizolowy niskotemperaturowy - pozwala na wykonanie znakowania na trudnych tkaninach. W tym celu wykorzystuje się specjalny klej, który pozwala nanosić aplikację już w temp. 130°C. Dzięki temu zabiegowi tkanina nie zniszczy się pod wpływem dużej temperatury.

 

Jakie są zalety transferu plastizolowego?

Największą zaletą jest wysoka jakość i trwałość nadruku na materiałach promocyjnych, dzięki czemu nadruki na tkaninie zachowują żywe barwy nawet po wielu praniach. Można tą techniką wykonać trudne logotypy oraz wielobarwne znaki graficzne z przejściami tonalnymi. Ponadto koszt transferu przy użyciu farb plastizolowych jest bardzo opłacalny w dużych nakładach.

Powrót do wszystkich technik zdobienia »

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl