Opinie o Nas
Metody znakowania - Termotransfer odblaskowy

Czym jest transfer?

Technika zdobienia odzieży i materiałów transferem, jest pośrednią techniką, polegającą na przeniesieniu nadruku za pomocą specjalnego nośnika. Metoda jest bardzo podobna do tradycyjnego sitodruku lecz można ją stosować w bardzo trudno dostępnych miejscach. Do przenoszenia nadruków na tkaninę są stosowane specjalne prasy, ale można skorzystać również z tradycyjnego żelazka. Zaletą tej metody jest to, że nośniki mogą być przechowywane przez długi czas. W zależności od podłoża nadruki mogą być aplikowane wszędzie za pomocą specjalnego kleju.

 

Transfer odblaskowy

Tak samo jak Flex, transfer odblaskowy wykonuje się przy użyciu plotera tnącego lub laserowo, wzoru z folii pokrytej klejem flex. Folia odblaskowa Flex jest wgrzewana na ubrania za pomocą termoprasy. Przy znakowaniu artykułów tekstylnych i materiałów reklamowych stosuje się gładkie folie, na których można odwzorować metaliczne nadruki oraz odblaskowe elementy. Jest to idealna technika do zdobienia koszulek t-shirt, bezrękawników ochronnych oraz kurtek roboczych.

Tranfer odblaskowy

Zalety transferu odblaskowego

Transfer odblaskowy stosuje się wszędzie tam, gdzie wymagana jest doskonała widoczność, szczególnie w znakowaniu odzieży ochronnej i roboczej. Na odzieży wykonuje się zazwyczaj pasy odblaskowe (np. dogrzewanie pasów na odzieży i gadżetach), można także wykonać logo w odblasku w kolorze srebrnym.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl