Metody znakowania - Termotransfer odblaskowy

Strona główna / Metody znakowania / Nadruk odblaskowy

Nadruk odblaskowy

Czym jest transfer?

Technika zdobienia odzieży i materiałów transferem, jest pośrednią techniką, polegającą na przeniesieniu nadruku za pomocą specjalnego nośnika. Metoda jest bardzo podobna do tradycyjnego sitodruku lecz można ją stosować w bardzo trudno dostępnych miejscach. Do przenoszenia nadruków na tkaninę są stosowane specjalne prasy, ale można skorzystać również z tradycyjnego żelazka. Zaletą tej metody jest to, że nośniki mogą być przechowywane przez długi czas. W zależności od podłoża nadruki mogą być aplikowane wszędzie za pomocą specjalnego kleju.

 

 
Nadruk cyfrowy

Transfer odblaskowy

Tak samo jak Flex, transfer odblaskowy wykonuje się przy użyciu plotera tnącego lub laserowo, wzoru z folii pokrytej klejem flex. Folia odblaskowa Flex jest wgrzewana na ubrania za pomocą termoprasy. Przy znakowaniu artykułów tekstylnych i materiałów reklamowych stosuje się gładkie folie, na których można odwzorować metaliczne nadruki oraz odblaskowe elementy. Jest to idealna technika do zdobienia koszulek t-shirt, bezrękawników ochronnych oraz kurtek roboczych.

Transfer odblaskowy stosuje się wszędzie tam, gdzie wymagana jest doskonała widoczność, szczególnie w znakowaniu odzieży ochronnej i roboczej. Na odzieży wykonuje się zazwyczaj pasy odblaskowe (np. dogrzewanie pasów na odzieży i gadżetach), można także wykonać logo w odblasku w kolorze srebrnym.

Transfer odblaskowy jest odpowiedni dla podłoży: 100% bawełna, 100% poliester i ich mieszanki, tkaniny i dzianiny barwione sublimacyjnie, tkaniny i dzianiny z tendencją do resublimacji, softshell, cordura, goretex i podobne, nylony, tkaniny i dzianiny poliamidowe.

 

 

Zobacz wszystkie realizacje

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl