Opinie o Nas
Metody znakowania - Termotransfer cyfrowy

Czym jest transfer?

Technika zdobienia odzieży i materiałów transferem, jest pośrednią techniką, polegającą na przeniesieniu nadruku za pomocą specjalnego nośnika. Metoda jest bardzo podobna do tradycyjnego sitodruku lecz można ją stosować w bardzo trudno dostępnych miejscach. Do przenoszenia nadruków na tkaninę są stosowane specjalne prasy, ale można skorzystać również z tradycyjnego żelazka. Zaletą tej metody jest to, że nośniki mogą być przechowywane przez długi czas. W zależności od podłoża nadruki mogą być aplikowane wszędzie za pomocą specjalnego kleju.

 

Nadruk cyfrowy
Nadruk cyfrowy

 

Transfer cyfrowy

Termotransfer cyfrowy polega na przeniesieniu grafiki z drukarki wielkoformatowej. Grafika zostaje naniesiona technika cyfrową na przylepne podłoże. Każda aplikacja musi zostać wycięta. Dzięki tej metodzie, grafika zostaje przeniesiona w pełnej rozdzielczości z zachowaniem dokładnej kolorystyki i przejść tonalnych. Wyróżniamy termotransfer cyfrowy Stretch (stosowany na rozciągliwych tkaninach) oraz termotransfer cyfrowy Bloker (stosuje się dodatkową warstwę zapobiegającą migracji barwnika).

Nadruk cyfrowy
Nadruk cyfrowy

 

Jakie są zalety transferu cyfrowego?

Transfer cyfrowy opłaca się przy niewielkich nakładach. Niski koszt produkcji oraz brak kosztów przygotowalni sprawia, że technika ta nadaje się do obrandowania kilku koszulek t-shirt lub softshelli. Może być stosowany na podłożu bawełnianym lub poliestrowym. Ubrania z nadrukiem cyfrowym należy prać ręcznie w 30°C odwrócone na lewą stronę. Należy unikać bezpośredniego prasowania wprost po aplikacji, dopuszcza się prasowanie na lewej stronie tkaniny.

Powrót do wszystkich technik zdobienia »
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl